Panjur Hakkında Genel Bilgilendirmeler...

 

Panjurlar yeni binalar ve yenilemeler için uygun mudur?

Mevcut konutunuza uygulama;

-Dıştan takmalı, öne monte edilebilen kutulu panjurlar uygulatabilirsiniz.

Yenileme yapacaksanız;

-Dıştan takmalı, öne monte edilebilen kutulu panjurlar ile aluminyum, ahşap veya pvc pencere üzerine aluminyum veya pvc  monoblok kutulu panjurlar uygulatabilirsiniz.

Proje aşamasında;

-Pencere üzerinde veya cephenizde özel panjur detayı veya lento tipinde çelik takviyeli köpük kutu uygulatıp, gizli panjur uygulatabilirsiniz.

Panjurlar gerçekten çok yönlüdür ve bu nedenle yeni bir binanın planlamasına dahil edilmelidir.  Gizli panjur detayları oluşturulduğunda panjurlar açıldığında pencere üzerinde yuva içinde toplanır ve  görünmez olur. Dışarıdan bakıldığında panjuru ve toplanma yerini göremezsiniz.

Modernizasyon önlemlerinin bir parçası olan panjurlar ekonomik ve işlevsel olarak karşılığını alacağınız  bir yatırımdır. Çünkü panjurlar, evinizin hem enerji verimliliğini hem de hırsızlığa karşı korumasını artırır. Pencerenin önüne monte edilen panjurlar özellikle emniyet içinde uygundur. Farklı kutu şekilleri ve tasarım varyasyonları ile tek tip bir görünüm oluştururlar ve evinizin genel görünümüne uyum sağlarlar.

  

Panjurlar ölçüye göre yapılabilir mi?

Panjurlar ihtiyaçlarınıza göre özel olarak üretilmektedir. Yetkili bayilerimiz konutunuzda ölçümler yapar ve  panjurların kişiye özel üretimini ve montajını yaparlar.  Özellikle dar, geniş veya hırsızlığa karşı korumalı panjurlar için ihtiyaca bağlı olarak farklı panjur profilleri arasından seçim yapabilirsiniz.

 Panjurları evinizin görünümüne en iyi şekilde uyarlamak için Alusel renk kartelasından veya web sitemizin ürün>panjur>profiller bölümünden seçebilirsiniz.

Dıştan kutulu ve  pencere içi veya pencere üstüne monte edilebilen panjurları tercih ederseniz, farklı  kutu şekilleri arasından 45/90/yuvarlak/yarım yuvarlak kutulardan seçim seçim yapabilirsiniz

 

Panjurunuzu nerede yaptırabilirsiniz?

Hangi panjur tipini seçerseniz seçin, uygulayıcı bayi ve müşterilerimiz size tüm seçenekler hakkında bilgi ve tavsiye verecek ve panjurların profesyonel ve kolay bir şekilde monte edilmesini sağlayacaktır.  Panjurların sonradan takılması  sorun değildir, yaşadığınız konutunuza her zaman panjur uygulatabilirsiniz.

İletişim bilgilerinden Şirketimizi arayarak  uygulayıcı tavsiyesi alabilirsiniz.

 

Hangi panjur profilleri sunuyor?

Lamel olarak da bilinen panjur profilleri, bir panjurun en önemli parçasıdır.  Panjurlar mahremiyetin etkili bir şekilde korunmasını  sağladığı gibi  istenmeyen ışığı engelleyerek  huzurlu bir uyku sağlarlar.

Alusel  size çok çeşitli alüminyum panjur profilleri sunmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için web sitemizin ürün>panjur bölümünü ziyaret ediniz.

 

Dıştan uygulanan panjurlar için hangi  kutular seçilebilir?

Dıştan pencere önüne veya üstüne  monte edilmesi gereken  panjurlar için, özellikle de panjurlarınızı sonradan takmak için uygun olan, farklı şekillerde kutu tipleri mevcuttur. Evinizin görünümüne uyacak şekilde kutunuzu zevkinize göre seçebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için web sitemizin e-catalog>panjur>panjur kutuları bölümünü ziyaret ediniz

 

 Panjurun avantajları nelerdir?

Alüminyum veya paslanmaz galvanizli çelikten yapılan panjurların birçok avantajı vardır.

Panjurlar;

Soğuğa karşı koruma

Gürültüye karşı koruma

Mahremiyetinizi artırır

Isıya ve güneş ışınlarına karşı korur

Değer kazandırır

Koruma, güvenlik ve konfor sağlar.

 

 Panjurlar için hangi profil seçilmelidir?

Panjurlar alüminyum, paslanmaz galvanizli  çelik, plastik ve ahşap gibi farklı malzemelerde mevcuttur. Alüminyum veya paslanmaz çelikten imal edilen panjurların diğer malzemelere göre birçok avantajı bulunmaktadır. Sadece hava koşullarına dayanıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda yüksek mukavemet sayesinde hırsızlığa karşı önemli ölçüde iyileştirilmiş koruma sağlarlar. Alüminyum ve paslanmaz çelikten yapılmış panjurlar kapı ve pencereler  için daha  uygundur. Alüminyum ve çelik  poliüretan dolgulu panjur profilleri roll-forming yöntemiyle şekillendirilmiştir. Ayrıca  Ekstrüzyon (çekme) aluminyum profilleri de mevcuttur. Aluminyum poliüretan dolgulu profiller daha hafiftir, çelik poliüretan dolgulu ve ektrüzyon (çekme) aluminyum profiller  daha ağır ve mukavemetlidir.

web sitemizin ürün>panjur>profiller bölümünden seçebilirsiniz.

 

 Panjurun bakımı  nasıl yapılır?

Düzenli bakım, panjurlarınızın güvenilirliğini ve uzun ömürlülüğünü artırır. Panjur profilleriniz ve yan  raylarınızı temizlemek için ılık su ve  deterjan uygundur. Dışarıdan erişimin zor olduğu durumlarda içeriye açılan panjur kutularında perde temizliği de kolaylıkla yapılabilmektedir. Panjur profillerinizi yatay sağdan-sola değil, dikey yukarıdan aşağı siliniz.

  

Panjur çalışmıyorsa, ne yapmalısınız?

Panjurunuz her zamanki gibi çalışmayıp açılıp, kapanmıyorsa  kullanmayı hemen bırakın ve öncelikle  sebebin hava durumuyla ilgili olup olmadığını kontrol edin. Kar yağışlı veya yağış sonrası  havalarda, panjurunuz donarsa veya yan raylarda sıkışırsa, sebep giderilene ve işlevsellik kontrol edilene kadar panjur  çalıştırılmamalıdır.

Motor veya hareketle ilgili diğer bileşenlerden birisi hasar görmüşse, montajınızı yapan firmadan servis isteyiniz.

Aşırı rüzgarlı veya fırtınalı havalarda panjurunuzu yarım açık bırakmayınız. Meteoroloji tarafından uyarı yapılan aşırı fırtınalı havalarda panjurunuzu açık tutunuz.